1. Przeżywamy dzisiaj Piątą Niedzielę Wielkiego. Niedzielą tą wkraczamy w drugi okres Wielkiego Postu, który zwraca naszą szczególną uwagę na Chrystusowy krzyż i Jego mękę. Zasłaniamy dzisiaj tradycyjnie krzyże znajdujące się w przestrzeni sakralnej, aby w uroczysty sposób zostały odsłonięte w Wieki Piątek, kiedy będziemy przeżywali tajemnicę męki i śmierci Chrystusa Pana na krzyżu.

2. W związku z trwającym Wielkim Postem zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę pod koniec Mszy św. o godz. 10:30.

3. W czasie trwania Wielkiego Postu przy wejściach do kościoła są wystawione skarbonki na ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać do następnej niedzieli włącznie.

4. Także na stoliku gdzie są gazety zostały wyłożone listy na adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Jest jeszcze jedna wolna godzina w Wielką Sobotę przed liturgią.

5. Serdeczne podziękowanie za wspólny trud porządkowani terenu przykościelnego w minioną sobotę.

6. W tym tygodniu w najbliższą środę będziemy przeżywali w naszej parafii dzień przygotowania do świąt, a także dzień spowiedzi. Msze św. w tym dniu o godz. 12:00 i o 18:30. Okazja do spowiedzi na pół godz. przed rozpoczęciem Mszy św.

7. Do niektórych już domów dotarły koperty na ofiary na remonty kościoła. W najbliższym czasie dotrą do wszystkich mieszkańców naszej parafii. Ofiary na ten cel będzie można składać przez cały rok.

8. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość i numer specjalny z cyklu Historia Kościoła traktujący o celibacie.