Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.2023

1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedziele Roku Kościelnego, a więc Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Już za tydzień rozpoczęcie Nowego Roku Kościelnego, a także Nowego Okresu Liturgicznego Adwentu, czasu przygotowania się na Przyjście Chrystusa Pana.

3. W Pierwszą Niedzielę Adwentu, a więc już za tydzień rozpoczniemy także nasze Adwentowe Rekolekcje. Jak co roku proszę o pomoc w przygotowanie posiłków dla kapłanów, którzy będą nam posługiwali. Prosiłbym o wcześniejszą informację o zamiarze przygotowania jakiejś potrawy. Również bardzo proszę o liczny udział w tych rekolekcjach.

4. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca. Od godz. 9:00 odwiedziny chorych. O 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. W czasie wystawienia okazja do spowiedzi. O 17:00 Litanie do NSPJ i Msza św. Przypominam Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, że obecność i przyjęcie sakramentów w tym dniu jest dla nich obowiązkową forma przygotowania.

5. W Pierwszą Sobotę Miesiąca Nabożeństwo Wynagradzające po Mszy św. o godz. 8:00.

6. Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo Adoracyjne. O 10:00 różaniec Matek Różańcowych.

7. Zapraszam na Msze św. Niedzielne o godz. 8:00, 10:30 i 12:00, a w dni powszednie modlitwa wypominkowa o godz. 17:00 a po niej Msza św. Plan modlitw wypominkowych w rozpoczynającym się tygodniu.

Pn. 27.11 – Bystrz

Wt. 28.11 - ul. Myśliwska Bloki

Śr. 29.11 - ul. Mazurska

Cz. 30.11 - ul. Juranda domki i blok

8. (12:00) Dziękuję za przeczytanie Lektury Pisma świętego Wojtkowi. W następną niedziele proszę o przeczytanie czytań Natana Popielarczyka i Hannę Morawską.

9. W najbliższym czasie czekają nas spore prace remontowe. Bowiem do końca marca jesteśmy zobowiązani do zakończenia prac remontowych pokrycia wieży kościoła. Również w najbliższym czasie, jeszcze przed świętami chcemy wyczyścić i odświeżyć wewnętrzne ściany kościoła. Jak poprzednio zwracam się z uprzejma prośba naszych parafian o krótkoterminowa pożyczkę.

10. Są do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość znajdujące się na stoliku za ławkami.

11. Uwaga. Można zamawiać już intencje Mszalne na następny rok.