top of page

IV Niedziela Wielkiego Postu

10.03.2024

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dzisiaj Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą radości laetare.

2. W związku z trwającym Wielkim Postem zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę pod koniec Mszy św. o godz. 10:30.

3. W czasie trwania Wielkiego Postu przy wejściach do kościoła są wystawione skarbonki na ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać do Niedzieli Palmowej włącznie.

4. Także na stoliku gdzie są gazety zostały wyłożone listy na adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

5. W najbliższa sobotę zapraszam wszystkich chętnych na prace porządkowe przy naszym kościele. Zapraszam ze sprzętem: grabie, miotły itp. Na godz. 10:00.

6. W związku z przeprowadzonymi oraz planowanymi pracami remontowymi w naszym kościele zostaje ogłoszona zbiórka na ten cel. Zostały już wykonane prace przy odświeżeniu ścian wewnętrznych kościoła, a także w ubiegłym tygodniu udało się zrealizować remont pokrycia dachowego wieży. Z budżetu parafii na te dwie prace zostało przeznaczonych 69 tys. zł. Jeszcze tyko planujemy wymianę wewnętrznych tynków w dolnym przypodłogowym pasie elewacji, oraz w bocznej kruchcie, odgrzybienie tych fragmentów i ich pomalowanie. W sumie liczę, ze będzie nas to wszystko razem kosztowało około 75 do 80 tys. zł. Zbiórka będzie podobnie wyglądała jak poprzednim razem. A więc każda rodzina otrzyma komplet 6 kopert, aby jeżeli zajdzie taka potrzeba mogła całą kwotę rozbić na raty. Myślę, że jeżeli większość poczuje się do obowiązku wsparcia tych prac to 300 zł. od rodziny powinno wystarczyć. Ubiegła zbiórka w tej samej kwocie przyniosła 75 tys. zł. Zbiórka bezie trwała przez cały rok.

7. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość i numer specjalny z cyklu Historia Kościoła traktujący o celibacie.

bottom of page