III Niedziela Wielkiego Postu

03.03.2024

1. Przeżywamy dzisiaj Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu.

2. W związku z trwającym Wielkim Postem zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne. W piątek w tym tygodniu wyjątkowo Droga Krzyżowa o godz. 17:30. Natomiast Gorzkie Żale będziemy śpiewać w każdą niedzielę pod koniec Mszy św. o godz. 10:30.

3. Dzisiaj przeżywamy także Pierwszą Niedzielę Miesiąca. Dziękujemy Panu Bogu za Dar Eucharystii. Nabożeństwo Adoracyjne podczas każdej Mszy św., a o 10:30 Gorzkie Żale. O 10:00 zaprasza na wspólny różaniec z Matkami Różańcowymi.

4. W czasie trwania Wielkiego Postu przy wejściach do kościoła są wystawione skarbonki na ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na ten cel będzie można składać do Niedzieli Palmowej włącznie.

5. Także na stoliku gdzie są gazety zostały wyłożone listy na adorację Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Bardzo proszę o wpisywanie się osób, które zechcą się zobowiązać do adoracji w obranym przez siebie czasie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

6. Już na pewno w tym tygodniu będą realizowane prace na wieży. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji oraz o ostrożność w korzystaniu z terenu przykościelnego.

7. W najbliższa sobotę zapraszam wszystkich chętnych na prace porządkowe przy naszym kościele. Zapraszam ze sprzętem: grabie, miotły itp. Na godz. 10:00.

8. Z racji misji świętych, które będziemy przeżywali w tym roku w czasie Wielkiego Postu będzie tylko dzień spowiedzi. Odbędzie się on w środę w ostatnim tygodniu przed Niedzielą Palmową.

9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość i nowy numer specjalny.