top of page

III Niedziela Adwentu

17.12.2023

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dzisiaj Trzecią Niedzielę Adwentu, którą tradycyjnie przeżywamy jako Niedzielę Radości (Gaudaete).

2. Msze święte codzienne, poranne jak i wieczorne powracają do kościoła. Zapraszam bardzo serdecznie. Msze święte Roratnie o godz. 7:45. Również zachęcam i zaprasza także dzieci i młodzież szkolną z lampionami. Msze św. wieczorne w poniedziałek i wtorek o godz. 18:30, w pozostałe dni o godz. 17:00.

3. Za tydzień ostatnia Niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Z tej racji w następną niedziele będą tylko dwie Msze św., o godz. 8:00 i 10:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Oczywiści o godz. 24:00 zapraszam na Pasterkę

4. Jeszcze mamy świeczki Caritas w cenie 10 zł. Zachęcam do ich nabywania pomagając tym samym osobom będącym w potrzebie.

5. Jeszcze w obecną niedzielę Szkoła organizuje kiermasz świąteczny w kościele przy wyjściu.

6. Zakończone zostały prace, które miały na celu odświeżenie elewacji wewnętrznej naszego kościoła, co było przedmiotem komentarzy, zatroskania, oraz pragnienia wielu naszych parafian. Prace miały na celu także zachowanie w przybliżeniu dotychczasowej kolorystyki. Już wcześniej informowałem o zamiarze renowacji pokrycia dachowego wieży naszego kościoła i o przyznanej dotacji w wysokości 50 tys. na ten cel. Po wysłaniu pytania ofertowego otrzymaliśmy tylko jedną ofertę. Nie ukrywam, że zaoferowany koszt planowanych prac przerósł moje oczekiwania, gdyż wykonawca wycenił pracę na 116 tys. brutto. W związku z tym koszty własne wyniosłyby 66 tys. zł, a dodając do tego koszty malowania to udział parafii w przybliżeniu wyniósłby 100 tys. zł. W związku ze znacznymi kosztami nie chciałbym decydować za całą parafię dlatego zwracam się do was o wyrażenie waszej opinii, aby pomóc mi w podjęciu właściwej decyzji.

7. Uwaga. Można zamawiać już intencje Mszalne na następny rok. W styczniu wolne intencje: 22, 27, 31

bottom of page