top of page

I Niedziela Adwentu

3.12.2023

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dzisiaj Pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczynając tym samym Nowy Rok Kościelny, a także Nowy Okres Liturgiczny Adwent, czas przygotowania się na Przyjście Chrystusa Pana.

2. Dzisiaj także rozpoczniemy nasze Adwentowe Rekolekcje Parafialne. Bardzo serdecznie witam wśród nas naszego rekolekcjonistę Pallotyna ks. Jarosława Chmielewskiego , który obecnie posługuje w Parafii w Szymonce za Mikołajkami, a jeszcze niedawno wieloletniego Misjonarza w Brazylii i Meksyku. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego i licznego udziału w tych rekolekcjach. Pamiętajmy, że rekolekcje powinny trwać, aby dać im możliwość dokonania naszej wewnętrznej odnowy i przemiany. Dlatego zapraszam na wszystkie dni. Niedziela Poniedziałek i Wtorek. Do dobrze przeżytych rekolekcji jest przywiązany przywilej zyskania odpustu zupełnego. Dajmy świadectwo naszej wiary i zaangażowania.

PLAN REKOLEKCJI w poniedziałek i wtorek
10:30 – Msza św. z nauką dla wszystkich
12:15 – Msza św. dla dzieci i młodzieży szkolnej wraz z rodzicami i nauczycielami
18:30 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Pół godziny przed każda Mszą św. okazja do spowiedzi

3. Msze święte roratnie w naszym kościele rozpoczniemy od najbliższej środy. Zapraszam bardzo serdecznie. Zwykle będą się one odbywały o godz. 7:45, a w środę wyjątkowo o godz. 7:15. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich chętnych.

4. Również w tym tygodniu poza dniami rekolekcyjnymi Msze św. codzienne o godz. 17:00, a w piątek i w sobotę wyjątkowo o godz. 17:30.

5. Są do nabycia świeczki Caritas na bocznej ławce z przodu w cenie 10 zł.

6. Od dnia jutrzejszego będą rozprowadzane opłatki. Już tradycyjnie otrzymamy je wraz z kalendarzem na przyszły rok.

- w Poniedziałek na ul. Mazurskiej po godz. 13:30
- we Wtorek na ul. Juranda po godz. 13:30
- w Czwartek Bystrz od godz. 10:00
- w Piątek Myśliwska Bloki od godz. 13:00
- w Sobotę Juranda Stary Blok od godz. 13:00
- w Niedzielę Koczek od godz. 14:00

7. W przyszłą i w kolejną niedzielę, a więc 10 i 17 grudnia Szkoła organizuje kiermasz świąteczny w naszym kościele. Będzie można się zaopatrzyć w świąteczne akcesoria i ozdoby.

8. Rozpoczynając Nowy Rok Kościelny w którym będziemy przeżywać Misje święte. Przypadną one na końcówkę czerwca bardzo proszę o modlitwę w tej intencji. Również my w naszym kościele podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić, aby Misje święte obdarzyły nas łaską umocnienia nas w wierze i gorliwości jej praktykowania. Ostatnie Misje były 25 lat temu.

9. Ponieważ w najbliższym czasie czekają nas spore prace remontowe na które musimy najpierw wyłożyć pieniądze, a potem je odzyskać dlatego zwracam się do naszych parafian z ogromną prośbą o udzielenie pożyczki.

10. Są do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość, a także nowość Gościa Niedzielnego . Co dwa tygodnie będą się ukazywały Numery Specjalne, które będzie dotyczył wybranego zagadnienia. Dzisiejszy numer będzie traktował o Historii Kościoła. Cena numeru specjalnego 12 zł.

11. Uwaga. Można zamawiać już intencje Mszalne na następny rok.

bottom of page