top of page

Czwarta Niedziela Zwykła

29.01.2023

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dzisiaj Czwartą Niedzielę Okresu Zwykłego.

2. W minionym tygodniu została zakończona wizyta kolędowa w naszej parafii. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy z serdecznością przyjmowali kapłana w swoim domu, a także za wszelkie dowody życzliwości oraz za ofiary złożone z okazji kolędy. Jeśli są jeszcze rodziny, które z jakiś względów nie mogły przyjąć kapłana w oznaczonym czasie, a chciałyby wizyty kolędowej bardzo proszę o indywidualny kontakt z księdzem i ustalenie terminu wizyty.

3. W najbliższy czwartek 2 lutego będziemy przeżywali Uroczystość Ofiarowania Chrystusa Pana, Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu dla upamiętnienia tego wydarzenia przynosimy do kościoła gromnice do poświęcenia. Msze św. w tym dniu w naszej parafii o godz. 10:30 i o godz. 17:00. Jest to także dzień życia konsekrowanego, dlatego ofiary, które się zbiera na tacę w tym dniu są przeznaczone na klasztory klauzurowe znajdujące się na terenie naszej Archidiecezji.

4. W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 9:00. Adoracja i spowiedź od godz. 16:30, Litania i Msza św. o godz. 17:00. Przypominam o tym dniu dzieciom pierwszokomunijnym i Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Dla młodzieży obecność i przyjęcie w tym dniu sakramentów jest obowiązkowa.

5. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne. O 10:00 Różaniec Matek Różańcowych. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszam na 10:30 w odświętnych albach.

6. W miniony poniedziałek odwiedzili nas pracownicy Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie dla weryfikacji oraz stwierdzenia zgodności opracowań witraży ze stanem faktycznym dla dokonania wpisu tych witraży do rejestru zabytków. Natomiast w czwartek gościliśmy pracowników Urzędu Marszałkowskiego celem ostatecznego odbioru realizacji zadania pod nazwą renowacja tynkowanych blend zewnętrznej elewacji kościoła. Po tym przyjęciu wykonanych prac zostanie przekazana decyzja do ARiMR o dokonanie płatności. Spodziewamy się, że w przeciągu miesiąca środki znajdą się na parafialnym koncie i będziemy mogli zwrócić udzielone parafii na ten cel pożyczki.

7. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego (w cenie 10 zł) i ( Mały Gość (w cenie 7 zł), na stoliku za ławkami.

bottom of page