Czwarta Niedziela Wielkanocna

30.04.2023

1. Obchodzimy dzisiaj Czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną niedzielą dobrego pasterza. Dziękując Bogu za kapłanów prosimy o dalsze dobre powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.

2. W związku z rozpoczynający się miesiącem majem nabożeństwa majowe po mszy św. codziennej o godz. 17:00.

3. W najbliższą środę będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 3 maja, a także rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę; o 8:00, 10:30 i o 12:00. Serdecznie zapraszam.

4. Również w środę uprzedzając święto strażaków we wspomnienie św. Floriana 4 maja chciałbym zaprosić wszystkich strażaków na Mszę św. na 10:30 podczas której będziemy się modlić za wszystkich tych którzy narażając swoje własne życie bronią życia i dobytku innych ludzi.

5. W tym tygodniu także Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30. O 17:00 litania do Matki Bożej i Msza św. Przypominam młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, że obecność i przyjęcie sakramentów w tym dniu są dla nich obowiązkowe.

6. W Pierwszą Sobotę Miesiąca nabożeństwo wynagradzające NMP po Mszy św. o godz. 8:00.

7. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Dziękujemy Panu Bogu za Dar Eucharystii. Podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne, a o 10:30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Na Mszę św. o godz. 10:30 zapraszam Dzieci Pierwszokomunijne w swoich odświętnych albach. O 10:00 zapraszam na różaniec wspólnie razem z Matkami Różańcowymi.

8. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszam na bezpośrednie przygotowanie w czwartek 4 maja po Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 17:00. Obecność wszystkich obowiązkowa

9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość, a także inne materiały do wzięcia z tyłu kościoła na stoliku za ławkami.

10. Ogłoszenie pozaparafialne: Przyjmowanie opłat za śmieci, podatków w maju u Pani Izabeli Magdaleńskiej w świetlicy wiejskiej : 6, 12, 13 maja od godz. 9:00 do 11:00; od czerwca opłaty za śmieci i podatki w każdy drugi piątek miesiąca w godz. 9:00 – 10:00 i 18:00 do 19:00 u nowej Sołtys Spychowa także w Sali wiejskiej (szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń).