top of page

Szósta Niedziela Wielkanocna

14.05/2023

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dzisiaj Szóstą Niedzielę Wielkanocną.

2. Wczoraj przeżywaliśmy Uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, a dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10:00 przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii św. Dwoje chłopców w tym roku po raz pierwszy przyjmuje Komunię świętą. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia tych wydarzeń. Dziękuję przede wszystkim rodzicom za przygotowanie kościoła i posprzątanie terenu przykościelnego. Dziękuję Pani Katechetce za dalsze i bliższe przygotowanie do przyjęcia tych sakramentów. Dziękuję także za przygotowany posiłek dla kapłanów w dniu wczorajszym, a także za przygotowanie i posługę na plebanii.

3. Od jutrzejszego dnia rozpoczynamy Biały Tydzień. Dzieci, które przyjęły Pierwsza Komunię świętą przez cały tydzień będą przychodziły na Mszę św. w swoich odświętnych albach aż do następnej niedzieli włącznie.

4. W następną niedzielę będziemy przeżywali Rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Krótkie przygotowanie do rocznicy w najbliższa sobotę po Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 17:00, oraz po przygotowaniu okazja do skorzystanie ze spowiedzi świętej.

5. W czasie całego miesiąca maja zapraszam bardzo serdecznie na Nabożeństwa Majowe po Mszy św. codziennej o godz. 17:00.

6. Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość, a także inne materiały do wzięcia z tyłu kościoła na stoliku za ławkami.

8. Ogłoszenie pozaparafialne: Plakat na tablicy ogłoszeń o organizowanym Dniu Rodziny z okazji Dnia Dziecka na placu przyszkolnym.

bottom of page