top of page

XXX Niedziela Zwykła

29.10.2023

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dzisiaj Trzydziestą Niedzielę Okresu Zwykłego. Jest to ostatnia niedziela października, która umownie przeżywana jest jako Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Kieruje ten dzień naszą uwagę i troskę w stronę świątyni, która jest miejscem naszego spotkania z Bogiem. Wspominamy dzisiaj wszystkich którzy przyczynili się do powstania tej świątyni oraz tych którzy o tę świątynie dbali przez lata. Rodzi to także poczucie naszego obowiązku troski o ten kościół.

2. Zapraszam na Msze św. Niedzielne o godz. 8:00, 10:30 i 12:00, a w dni powszednie o godz. 17:00. Dodatkowe Msze św. według wyznaczonych intencji mszalnych.

3. Zostały nam jeszcze dwa dni października. Zapraszam zatem na nabożeństwa różańcowe.

4. W najbliższą środę 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Natomiast o godz. 12:00 spotkamy się na cmentarzy przy krzyżu gdzie rozpocznie się procesja z modlitwami za zmarłych. Jeżeli będą osoby, które będą chciały poświęcić pomnik, to będzie taka możliwość zaraz po zakończonej procesji.

5. W Dzień Zaduszny 2 listopada zapraszam na Mszę św. o godz. 10:30, która zostanie odprawiona za tych zmarłych, których wypisaliśmy na specjalnych karteczkach znajdujących się z tyłu kościoła na stoliku.

6. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 16:30. O 17:00 Msza św. Przypominam młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o obowiązku przyjęcia sakramentów w tym dniu i udziale we Mszy św.

7. W najbliższą sobotę Msza św. z udziałem Myśliwych o godz. 8:00 z okazji zbliżającego się św. Huberta.

8. Nabożeństwo Wynagradzające w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00.

9. Plan tych modlitw wypominkowych zostanie podany w Uroczystość Wszystkich Świętych.

10. Są do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość i Gość Specjalny znajdujące się na stoliku za ławkami.

11. Uwaga. Można zamawiać już intencje Mszalne na następny rok. W tym roku są jeszcze wolne intencje w czasie rekolekcji adwentowych 4 i 5 grudnia o godz. 10:30 i o 12:15

bottom of page