top of page

XXVIII Niedziela Zwykła

15.10.2023

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dzisiaj Dwudziestą Ósmą Niedzielę Okresu Zwykłego.

2. Dzisiaj także wspominając wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II obchodzimy w naszej Ojczyźnie kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II - cywilizacja życia.” W związku z tym we wszystkich kościołach w Polsce są przeprowadzane zbiórki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera dzieci i młodzież zdolną pochodzącą z ubogich rodzin. Ponieważ zbiórka ta nie była zapowiadana w minioną niedzielę dlatego za tydzień będzie można także swoje ofiary złożyć na ten cel.

3. Zapraszam na Msze św. Niedzielne o godz. 8:00, 10:30 i 12:00, a w dni powszednie o godz. 17:00. Dodatkowe Msze św. według wyznaczonych intencji mszalnych.

4. Trwa miesiąc październik. Zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie zaraz po Mszy św. o godz. 17:00.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszam młodzież klas 6 i 7 na spotkanie formacyjne przygotowujące do przyjęcie Sakramentu Bierzmowania.

6. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać 4 rocz. śmierci ks. Mirosława Lango. Zapraszam na wspólny różaniec w jego intencji na godz. 10:00, oraz na Mszę św., która będzie od wszystkich nas parafian.

7. Do wielu z naszych domów dotarły już formularze wypominkowe. Jeżeli jednak do jakiejś rodziny nie dotarł formularz zawsze można się zgłosić do księdza bądź wziąć czysty formularz z bocznego ołtarza. Wypełnione formularze można zwracać bądź bezpośrednio do księdza, na tacę, bądź można pozostawić w skrzynce pocztowej przy plebanii.

8. W Dzień Zaduszny zapraszam na Mszę św. o godz. 10:30, która zostanie odprawiona za tych zmarłych, których wypiszemy na specjalnych karteczkach znajdujących się z tyłu kościoła na stoliku za ławkami. Po wypisaniu zmarłych bardzo proszę o pozostawienie karteczek w koszyczku.

9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł, Gość Specjalny w cenie 14 zł i Mały Gość w cenie 7 zł inne materiały religijne są darmowe, do wzięcia ze stolika z tyłu kościoła za ławkami.

10. Uwaga. Można zamawiać już intencje Mszalne na następny rok. W tym roku są jeszcze wolne intencje w czasie rekolekcji adwentowych 3, 4 i 5 grudnia.

bottom of page