top of page

XIII Niedziela Zwykła

26.06.2022

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dzisiaj 13. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

2. Od następnej niedzieli zmiana porządku Mszy św. niedzielnych, będą one o godz. 8:00, 10:30 i o 18:30.

3. W najbliższy poniedziałek 27 czerwca przypada Matki Bożej Nieustającej Pomocy nasze patronalne święto odpustowe. Jednak, aby umożliwić większości udział w tych uroczystościach zostaje ona przeniesiona na najbliższa sobotę, a więc 2 lipca na godz. 12:00. Bardzo serdecznie zapraszam. Byłoby miło gdyby dzieci pierwszokomunijne przyszły w albach. Dziewczynki mogą sypać kwiatki. Również bardzo proszę o czynny udział i zaangażowanie wszystkich w uroczystości i w procesji. W tą sobotę będzie tylko jedna msza św. w naszej parafii o godz. 12:00.

4. W tym tygodniu przypada Uroczystość św. Piotra i Pawła. Z tej racji tradycyjnie ofiary, które powinno się zbierać w tym dniu powinny być przeznaczone na dzieła prowadzone przez papieża. Jednak święto to w naszej świadomości i praktyce nieco przygasło. Aby jednak uzyskać środki na świętopietrze zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel w niedzielę za tydzień.

5. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Wystawienie najświętszego Sakramentu o godz. 16:00. Podczas adoracji okazja do spowiedzi, o 17:00 Litania do NSPJ i Msza św. Przypominam dzieciom pierwszokomunijnym o tym dniu, a także młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, dla których przyjęcie sakramentów w tym dniu i obecność na Mszy św. jest obowiązkowa.

6. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo Adoracyjne podczas każdej Mszy św., o 10:30 Procesja Eucharystyczna. Zapraszam Dzieci Pierwszokomunijne w swoich albach na Msze św. o godz. 10:30. Na godz. 10:00 zapraszam na różaniec prowadzony przez Matki Różańcowe.

7. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 100 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 67 860 zł. i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Jeżeli ktoś chciałby złożyć na ten cel swoją ofiarę jest możliwość przekazania darowizny i odliczenia jej od podatku. Na stoliku w kruchcie są karteczki z informacją i numerem konta parafii.

8. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, Specjalne Wydanie Gościa oraz Mały Gość, a także inne materiały religijne do wzięcia ze stolika z tyłu kościoła za ławkami.

9. Intencje Mszalne oraz porządek Mszy św. Msze św. w tym tygodniu do piątku włącznie będą na plebanii.

bottom of page