top of page

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

05.06.2022

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Zielona Świątki kończąc tym samym Okres Wielkanocny. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, która wprowadza nas w tajemnicę samego Boga.

2. Również dzisiaj przeżywamy Pierwszą Niedzielę Miesiąca. Dziękujemy Bogu za Dar Eucharystii. Z tej racji podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne, a podczas Mszy św. o 10:30 Procesja Eucharystyczna. (10:30 Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym za przybycie na dzisiejszą Mszę św. w odświętnych albach).

3. W miesiącu czerwcu zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej o godz. 17:00.

4. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Zdunek kawaler zamieszkały na Bystrzy i Iwona Gąska panna zamieszkała w Wilamowie - Zapowiedź Pierwsza.

5. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 1100 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 66 960 zł i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Jeżeli ktoś chciałby złożyć na ten cel swoją ofiarę jest możliwość przekazania darowizny i odliczenia jej od podatku. Na stoliku w kruchcie są karteczki z informacją i numerem konta parafii.

6. W związku z pracami dezynsekcyjnymi, które będą prowadzone w dolnej sekcji kościoła, kościół zostaje wyłączony z użytkowania przez cały tydzień rozpoczynając od poniedziałkowej Mszy św. wieczornej aż do soboty włącznie. Msze św. w tym czasie będą odprawiane na plebanii. Proszę wchodzić przez drzwi od strony drogi.

7. Ponieważ otrzymaliśmy obietnicę dotacji renowacji blend na zewnętrznych ścianach kościoła ponawiam prośbę o ewentualne udzielenie parafii pożyczki ze strony parafian.

8. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość, a także inne materiały religijne do wzięcia dzisiaj wyjątkowo w na stoliku w kruchcie kościoła.

bottom of page