Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15.08.2021

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Łączymy dzisiaj nasze uczucia patriotyczne z uczuciami religijnymi. Również dzisiaj obchodzimy rocznicę powszechnie uznawanego i obchodzonego cudu nad Wisłą. Z racji dzisiejszej uroczystości święcenie ziół i kwiatów pod koniec każdej Mszy św.

2. Trwa miesiąc sierpień. Przez trwanie w trzeźwości w tym miesiącu chcemy być solidarni z wszystkimi, którzy z powodu nałogu cierpią, a także z tymi, którzy z nim podejmują walkę o wyjście z nałogu.

3. Witamy bardzo serdecznie wszystkich przybyłych gości życząc miłego pobytu wśród nas.

4. Porządek Mszy św. niedzielnych w czasie wakacji. W lipcu i sierpniu Msza św. Niedzielna w sobotę o godz. 17:00. A w niedziele Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o 18:30.

5. Msze św. w dni powszednie w tym tygodniu o godz. 8:00 i o 17:00.

6. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

7. Zapowiedzi Przedślubne: Kinga Giżyńska panna i Rafał Bartnikowskie kawaler oboje zamieszkali w Olsztynie Zapowiedź Trzecia.

8. W związku z tym, że osoba, która do tej pory sprzątała kościół chce zrezygnować z tej funkcji, bardzo proszę, jeżeli jest jakaś chętna osoba, która podjęłaby się tego zadania o zgłoszenia się do księdza.

9. Najbliższe wolne intencje mszalne dopiero 29września. W przypadku pilnej potrzeby jest zawsze możliwość zamówienia intencji mszalnej wcześniej, w ramach dodatkowej Mszy św.