top of page

Uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa Pana

29.05.2022

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa Pana. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego która kończy Okres Wielkanocny.

2. Również dzisiaj podczas Mszy św. O godz. 10:30 przeżywamy Rocznicę Pierwszej Komunii tych dzieci, które w ubiegłym roku dostąpiły tego zaszczytu Pierwszej Komunii świętej.

3. (10:30) Kończymy także biały tydzień dzieci, które przyjęły w tym roku Pierwszą Komunię Świętą. Bardzo proszę zatem rodziców tych dzieci o osunięcie dekoracji pierwszokomunijnych.

4. W tym tygodniu kończy się miesiąc maj i rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej racji podczas każdej Mszy św. Wieczornej będziemy odmawiać wspólnie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 do 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 Litania do NSPJ i Msz św. Przypominam o tym dniu dzieciom pierwszokomunijnym, które będą obchodziły Pierwsze Piątki, oraz Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania dla których s one obowiązkowe.

6. W Pierwszą Sobotę Miesiąca Nabożeństwo Wynagradzające po Mszy św. o godz. 8:00.

7. W najbliższa niedzielę Pierwsza Niedziela Miesiąca. Podczas każdej mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne, a na Mszy o 10:30 Procesja Eucharystyczna. O 10:00 zapraszam matki różańcowe na wspólny różaniec. Zapraszam Dzieci Pierwszokomunijne na Msze św. o godz. 10:30 w swoich odświętnych albach.

8. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 100 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 65 860 zł i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Jeżeli ktoś chciałby złożyć na ten cel swoją ofiarę jest możliwość przekazania darowizny i odliczenia jej od podatku. Na stoliku w kruchcie są karteczki z informacją i numerem konta parafii.

9. Ponieważ otrzymaliśmy obietnicę dotacji renowacji blend na zewnętrznych ścianach kościoła ponawiam prośbę o ewentualne udzielenie parafii pożyczki ze strony parafian.

10. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość, a także inne materiały religijne do wzięcia dzisiaj wyjątkowo w na stoliku w kruchcie kościoła.

bottom of page