top of page

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12.06.2022

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bóg otwiera przed nami tajemnicę swojego wewnętrznego życia po to byśmy stali się coraz bliżsi Bogu, a także coraz lepiej poznali samych siebie.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 8:00 i o 10:00 z procesją ulicami naszej miejscowości. Będziemy szli w tym roku ul. Mazurską kierując się w stronę szkoły, następnie Sienkiewicza, Słoneczną i 12 Stycznia wrócimy do kościoła. Z racji na zbiórkę elektrośmieci przy OSP ołtarz w tym roku wypada by był przy szkole. Bardzo proszę Grono Pedagogiczne jak i Radę Rodziców o podjęcie się tego obowiązku. Następny ołtarz przy Nadleśnictwie, na ul. Sienkiewicza i w tym roku na ul. Słonecznej. Bardzo proszę Strażaków o zaangażowanie się w organizację przebieg i bezpieczeństwo naszej procesji. Dzieci Pierwszokomunijne niech będą w albach, dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków. Wszystkich o czynne zaangażowanie i udział. Bardzo proszę osoby odpowiedzialne za ołtarze o przekazanie informacji ile brzózek każdy ołtarz będzie potrzebował.

3. W związku z Procesją Bożego Ciała próba dziewczynek które będą sypały kwiatki w poniedziałek i wtorek o godz. 16:00 przy kościele. Osoby, które mają ochotę przynieś kwiaty do sypania bardzo proszę, żeby je składać w kruchcie kościoła.

4. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Zdunek kawaler zamieszkały na Bystrzy i Iwona Gąska panna zamieszkała w Wilamowie Zapowiedź druga

5. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 600 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 67 560 zł i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Jeżeli ktoś chciałby złożyć na ten cel swoją ofiarę jest możliwość przekazania darowizny i odliczenia jej od podatku. Na stoliku w kruchcie są karteczki z informacją i numerem konta parafii.
W związku z prowadzaną dezynsekcją prawa strona chóru przez cały ten tydzień do przyszłej niedzieli włącznie jest wyłączona z użytkownia.

6. W związku z dotacją na renowację blend zwracałem się z prośbą o pożyczkę. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym, którzy zadeklarowali swoją pomoc i obiecali pożyczyć parafii pieniądze na wykonanie tych prac

7. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł Specjalne Wydanie Gościa w cenie 12 zł, oraz Mały Gość, a także inne materiały religijne do wzięcia ze stolika z tyłu kościoła za ławkami.

8. W tym tygodniu Msze św. będą odbywały się w kościele.

bottom of page