top of page

Siódma Niedziela Zwykła

19.02.2023

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dzisiaj Siódmą Niedzielę Okresu Zwykłego.

2. W dzisiejszą niedzielę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św. o godz. 12:00. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych

3. W najbliższą środę rozpoczniemy Nowy Okres Liturgiczny Wielki Post. Przypomnę, że w Środę Popielcową obowiązuje Post Ścisły, a więc post ilościowy 3 posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta, dwa pozostałe lżejsze oraz jakościowy: powstrzymujemy się w tym dniu od potraw mięsnych, wykwintnych potraw oraz alkoholu. Msze św. w tym dniu z obrzędem Posypania Głów Popiołem o godz. 10:30 i o godz. 17:00. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnego udziału w tych nabożeństwach, byśmy mogli godnie rozpocząć ten święty post.

4. Również jak w poprzednim roku w czasie całego Wielkiego Postu będą wystawione skarbonki na kwiaty do Bożego Grobu oraz do kościoła.

5. Z racji rozpoczynającego się Wielkiego Postu zapraszam bardzo serdecznie na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątek o godz. 17:00, a po niej Msza św. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu pod koniec Mszy św. o godz. 10:30.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w Piąta Niedzielę Wielkiego Postu, 26 marca i będą trwać przez trzy dni, do wtorku 28 marca. W czasie Rekolekcji Wielkopostnych są jeszcze dostępne intencje Mszalne w godzinach przedpołudniowych.

7. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią są jeszcze wystawione skarbonki na ofiary trzęsienia ziemi w Syrii i w Turcji. Jeżeli ktoś chciałby złożyć swoja ofiarę na ten cel jest taka możliwość przy wejściach do kościoła.

8. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego (w cenie 10 zł) i ( Mały Gość (w cenie 7 zł), na stoliku za ławkami.

bottom of page