top of page

Dziewiąta Niedziela Zwykła

02.06.2024

Niedzielne ogłoszenia parafialne

2 czerwca 2024

1. Dzisiaj Dziewiąta Niedziela Okresu Zwykłego. A także Pierwsza Niedziela Miesiąca, w której dziękujemy Panu Bogu za Dar Eucharystii. Podczas Każdej Mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne, a podczas Mszy św. o godz. 10:30 Procesja Eucharystyczna. (10:30) Dziękuję dzieciom Pierwszokomunijnym za przybycie na dzisiejsza Msze św. w swoich uroczystych albach.

2. Dzisiaj także zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie.

3. W miniony czwartek obchodziliśmy Boże Ciało. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia tego święta. Dziękuję Nadleśnictwu za przygotowanie ołtarza, a także panu Piaszczykowi za zaopatrzenie w brzózki zarówno kościoła, jak i ołtarzy. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy, terenu przykościelnego jak i trasy przejścia procesji. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiatki ich mamom, niosącym krzyż , sztandar, feretrony, organistom podtrzymującym śpiew, sygnalistom, ministrantom posługującym przy ołtarzu, oraz strażakom i policjantom za obecność i czuwanie nad porządkiem i bezpieczeństwem na drodze. Wiernym za liczną obecność i czynny udział w procesji.

4. W dni powszednie zapraszam na Msze św. o godz. 8:00 i 17:00, a po Mszy o 17:00, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała.

5. W czwartek na zakończenie oktawy święcenie wianuszków.

6. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od 9:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 16:30. Okazja do spowiedzi. O 17:00 Litania do NSPJ i Msza św. Przypominam o tym dniu dzieciom pierwszokomunijnym oraz młodzieży przygotowującym się do bierzmowania.

7. Zapowiedzi przedślubne: Daria Dobrzyńska z domu Kołakowska cywilnie związana, oraz Przemysław Dobrzyński cywilnie związany obydwoje zamieszkali Wysokiem Mazowieckiem – Zapowiedź Trzecia.

8. Trwa zbiórka na prace remontowe kościoła. W minionym tygodniu wpłynęło 2 500 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 45 650 zł.

bottom of page