top of page

5 Niedziela Wielkiego Postu

03.04.2022

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy Piątą Niedzielę Wielkiego Postu, która rozpoczyna dwutygodniowy okres pasyjny Wielkiego Postu, dlatego zasłaniamy dzisiaj krzyże, aby tajemnica krzyża jeszcze bardziej zagościła w naszych umysłach i sercach. Dzisiaj także Pierwsza Niedziela Miesiąca. Podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne. (10:30) Dziękuję także dzieciom pierwszokomunijnym za obecność na Mszy św. w swoich odświętnych albach i rodzicom za to, że o tym pamiętali.
2. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień, to czas przeżywania wielkich tajemnic naszego zbawienia. Na Msze św. w tym dniu, na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, przychodzimy do kościoła z palmami do poświęcenia.
3. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 1 100 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 60 550 zł. i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania.
4. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość i Gość Specjalny i inne materiały religijne do wzięcia z przodu na ławie przy bocznym ołtarzu.
5. Jeszcze do Niedzieli Palmowej są wystawione skarbonki na Kwiaty do Bożego Grobu. Można składać swoje ofiary na ten cel przy wyjściu z kościoła.
6. Również na stoliku z tyłu kościoła są rozłożone listy osób, które zobowiążą się do adoracji Pana Jezusa w Wielki Piątek w Ciemnicy i w Wielką Sobotę w Grobie Pańskim. Jeszcze nie ma nikogo na w Piątek na godz. 17:00.
7. Caritas Polska jest inicjatorem przygotowania paczek, które zostaną zawiezione na Ukrainę. Dla chętnych listy produktów, które powinny znaleźć się w paczce leżą się na bocznej ławie, kartony na pleban.
8. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne. W niedziele pod koniec Mszy św. o godz. 10:30 Gorzkie Żale. W Piątek o 16:30 Droga Krzyżowa i o 17:00 Msza św. Przypominam, że udział w drodze krzyżowej jest obowiązkowy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii jak i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
9. Serdeczne podziękowania tym osobom, które pomagały w przygotowaniu i zorganizowaniu Rekolekcji Wielkopostnych. Dziękuję tym paniom, które przygotowywały plebanie, a także potrawy i ciasta, tym, którzy ofiarowali produkty żywnościowe i złożyli ofiary na rekolekcje. Dziękuję także tym paniom, które przygotowywały posiłki i posługiwały na plebanii. Uczestnikom za udział w rekolekcjach.
10. W niedzielę palmową czyta się Mękę Pańską. Jeżeli są chętni to proszę po odbiór tekstów do zakrystii.

bottom of page