4 Niedziela Adwentu

19.12.2021

1. Przeżywamy czwartą i ostatnią niedzielę Adwentu. Jeszcze niecały tydzień dzieli nas od radosnej chwili Bożego Narodzenia. Wytężmy wszystkie nasze siły, aby dobrze przygotować się na spotkanie z Chrystusem Panem, który do nas przychodzi.

2. Zapraszam na Msze Roratnie od Poniedziałku do Piątku włącznie na godz. 7:45. Oczywiście z lampionami. Są także wystawione świeczki z osłonkami dla tych, którzy będą chcieli z nich skorzystać.

3. Już w najbliższy Piątek Wigilia Bożego narodzenia. Pasterka w naszym kościele o godz. 24:00. W Pierwszy Dzień Świat i w Niedzielę św. Rodziny Msze św. jak w każdą niedzielę: o 8:00, 10:30 i 12:00. Zapraszam.

4. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 1 820 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 31 150 zł. i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji. Jest możliwość przekazania darowizny na Kościół i odliczenia jej od podatku. Karteczki ze szczegółową informacją oraz nr konta znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła.

5. Ponieważ nie wszyscy mieli to szczęście, że opłatki zostały im dostarczone do domu i to z różnych powodów. W związku z tym jeżeli są osoby, które chciałyby zaopatrzyć się w opłatek mogą to zrobić bądź w zakrystii bądź na plebanii.

6. Jeżeli ktoś z chorych chciałby, aby kapłan odwiedził go przed świętami z posługa sakramentalną, bardzo proszę o kontakt z księdzem w tej sprawie.

7. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i nowy numer Małego Gościa, na ławie przy pianinie. Również na ławie przy pianinie są wyłożone czasopisma do wzięcia.

8. Dzisiaj od godz. 16:00 rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą przygotowywać kościół do świąt Bożego Narodzenia.