top of page

2 Niedziele Wielkiego Postu

13.03.2022

Niedzielne ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy Drugą Niedzielę Wielkiego Postu.

2. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 1150 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 55 850 zł i 2000 Euro. Składam serdeczne podziękowania.

3. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, a także numer specjalny Gościa w całości poświęcony św. Ojcu Pio w cenie 10 zł., również inne materiały religijnego do wzięcia na bocznej ławie z przodu kościoła. Są foldery duchowej adopcji dziecka poczętego, a także obrazki NSPJ

4. Przez okres Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej są wystawione skarbonki na Kwiaty do Bożego Grobu. Można składać swoje ofiary na ten cel przy wyjściu z kościoła.

5. Również na stoliku z tyłu kościoła są rozłożone listy osób, które chcą zobowiązać się do adoracji Pana Jezusa w Wielki Piątek w Ciemnicy i w Wielką Sobotę w Grobie Pańskim. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy się podjęli tej adoracji. Jednak bardzo proszę tych, którzy wpisali się na listę adoracji w Wielką Sobotę o ponowne zapisanie się. Po prostu ktoś zabrał listę ze sobą.

6. Caritas Polska jest inicjatorem przygotowania paczek, które zostaną zawiezione na Ukrainę. Na bocznej ławie są listy rzeczy, które w takiej paczce powinny się znaleźć. Jeżeli będą chętni, aby takie paczki przygotować proszę o informację, aby przywieźć specjalnie na ten cel przygotowane kartony. Ponieważ rzeczy, które obejmuje lista, jest sporo można by taką paczkę przygotować w kilka osób.

7. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne. W niedziele na koniec Mszy św. o godz. 10:30 będą śpiewane Gorzkie Żale. Natomiast w Piątek o godz. 16:30 będziemy przeżywać Drogę Krzyżową, na którą w szczególny sposób zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

8. Od jutra za dwa tygodnie, bo 28, 29 i 30 marca będziemy przeżywać nasze Rekolekcje Wielkopostne. Będą one obejmowały także dzieci szkolne. Bardzo proszę o pozytywne nastawienie i zarezerwowanie sobie czasu w tych dniach. Jak zwykle proszę o zaangażowanie się parafian w przygotowanie tego wydarzenia; a więc przygotowanie plebanii, posiłków dla kapłanów, a także ich obsługę.

9. Zapraszam na codzienne Msze św. o godzinie 8:00 i o 17:00. W najbliższa sobotę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

bottom of page