2 Niedziela Adwetu

5.12.2021

1. Przeżywamy Drugą Niedzielę Adwentu, a równocześnie Pierwszą Niedzielę Miesiąca. Dziękujemy Panu Bogu za Dar Eucharystii. Z tej racji Nabożeństwo Adoracyjne podczas każdej Mszy św. (10:30) Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym za ich obecność w odświętnych albach na Mszy św. ich rodzicom, że o tym pamiętali. Matkom Różańcowym za ich wytrwałą modlitwę.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3. Zapraszam na Msze Roratnie od Poniedziałku do Czwartku włącznie na godz. 7:45. Oczywiście z lampionami. Są także wystawione świeczki z osłonkami dla tych, którzy będą chcieli z nich skorzystać.

4. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 4 500 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 27 350 zł. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji. Jest możliwość przekazania darowizny na Kościół i odliczenia jej od podatku. Karteczki ze szczegółową informacją oraz nr konta znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła.

5. Opłatki wigilijne będą dostarczone do naszych domów w następującym porządku:
- Niedziela: Koczek
- Wtorek: Bystrz
- Środa: Kierwik, Połom, Rzeczna, Łąkowa i Leśniczówki, Szklarnia

6. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, i Mały Gość, na ławie przy pianinie. Również na ławie przy pianinie są wyłożone lampiony do samodzielnego sklejenia. A także za nimi czasopisma do wzięcia.

7. Już w tym tygodniu 10 i 11 grudnia (w piątek i sobotę) będziemy przeżywać nasze Rekolekcje Adwentowe. Bardzo proszę o wielką mobilizację w tych dniach i o wzięcie udziału w tych dwóch dniach rekolekcyjnych. Będzie je prowadził ks. Jacek Bacewicz, aktualny Proboszcz w pobliskich Szymanach. Również proszę o pomoc w przygotowaniu posiłków dla księży, a także o pomoc w obsłudze.
Program Rekolekcji w Piątek i w Sobotę Msze św. o godz. 12:00 i 18:30.
Spowiedź rozpocznie się 15 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy św.