top of page
< Back

XVII Niedziela Zwykła

30.07.2023

XVII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj Siedemnastą Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

2. Witamy bardzo serdecznie w naszej parafii przybyłych gości, wypoczywających w naszej okolicy.

3. Zapraszam na Msze św. niedzielne w czasie wakacji: w miesiącu lipcu i sierpniu o godz. 8:00, 10:30 i 18:30, a w dni powszednie o godz. 8:00 i o 17:00.

4. We wtorek rozpoczniemy miesiąc sierpień, który od szeregu lat w naszej ojczyźnie jest przeżywany jako miesiąc trzeźwości. Zachęcam do solidarności z tymi, którzy cierpią z powodu tego strasznego nałogu i trwajmy w trzeźwości w tym rozpoczynającym się miesiącu, aby duchowo wspierać ich przez naszą braterską postawę.

5. We wtorek także będziemy obchodzić rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tym patriotycznym zrywie, a także módlmy się za tych, którzy oddali życie za nasza Ojczyznę.

6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Wystawienie Najświętszego Sakramenty i Adoracja od godz. 16:30. W czasie adoracji okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. O godz. 17:00 Litanie do NSPJ i Msza św. Zaprasza wszystkich, a w szczególności dzieci pierwszokomunijne do skorzystania z Sakramentu Pokuty i przyjęcia Komunii św. w tym dniu.

7. W najbliższą sobotę Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo Wynagradzające po Mszy św. o godz. 8:00.

8. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Dziękujemy Bogu za Dar Eucharystii. Podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne, a o godz. 10:30 procesja eucharystyczna. O godz. 10:00 zapraszamy na wspólny z Matkami Różańcowymi różaniec. Zapraszam także dzieci pierwszokomunijne w swoich odświętnych strojach na Mszę św. o godz. 10:30.

9. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość, a także inne materiały religijne do wzięcia ze stolika z tyłu kościoła za ławkami.

10. Ogłoszenie pozaparafialne: Badania 1 sierpnia na parkingu przy szkole od godz. 9:00.

bottom of page