top of page
< Back

XIV Niedziela Zwykła

3.07.2022

XIV Niedziela Zwykła

1. Obchodzimy dzisiaj 14. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Dziękujemy Panu Bogu za Dar Eucharystii. Podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne, o 10:30 Procesja Eucharystyczna. (10:30) Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym za waszą obecność na mszy św. w swoich odświętnych białych albach. Waszym rodzicom za to, że o tym pamiętali i was przygotowali.

2. Dzisiaj także zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze, które jest związane z Uroczystością Św. Piotra i Pawła.

3. Od dzisiejszej niedzieli przez dwa miesiące letnie (lipiec, sierpień) zmiana porządku Mszy św. niedzielnych, będą one odprawiane o godz. 8:00, 10:30 i o 18:30.

4. Wczoraj przeżywaliśmy nasze uroczystości odpustowe. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia tego święta. Dziękuję osobom, które przygotowały kościół oraz teren przykościelny. Paniom, które przygotowały plebanię oraz posiłek dla zaproszonych kapłanów. Organistce, ministrantom, niosącym symbole religijne, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom, które sypały kwiatki.

5. Trwa dezynsekcja oraz kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło
1 100 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 68 960 zł i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Jeżeli ktoś chciałby złożyć na ten cel swoją ofiarę jest możliwość przekazania darowizny i odliczenia jej od podatku. Na stoliku w kruchcie są karteczki z informacją i numerem konta parafii.

6. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, Specjalne Wydanie Gościa, oraz Mały Gość, a także inne materiały religijne do wzięcia ze stolika z tyłu kościoła za ławkami.

7. Msze św. w tym tygodniu będą na plebanii.

bottom of page