top of page
< Back

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19.05.2024

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha św. która kończy cały Okres Wielkanocny.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10:00 Uroczystość Pierwszej Komunii św. Siedmiorga dzieci z naszej parafii pierwszy raz w życiu przyjmie Chrystusa Eucharystycznego do swojego serca. Módlmy się w ich intencji, aby zawsze wiernie trwały przy Chrystusie.
(10:00)Również chciałbym bardzo serdecznie podziękować rodzicom tych dzieci za przygotowanie kościoła, terenu przykościelnego, za dekoracje, ale przede wszystkim za wspieranie i towarzyszenie tym dzieciom w czasie przygotowania. Pani Hannie Krystkiewicz dziękuję serdecznie za przygotowanie tych dzieci i dzisiejszej uroczystości. Pani Organistce za przygotowanie śpiewów.

3. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, a także Rocznicę Pierwszej Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10:30. Z tej racji Okazja do spowiedzi dla tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 16:00, oraz krótkie przygotowanie do tej uroczystości.

4. W ciągu tygodnia zapraszam na Msze św. na godz. 17:00, a po niej na nabożeństwo majowe. Także w tym tygodniu będą odprawiane Msze św. o godz. 8:00 oprócz wtorku kiedy Msza św. będzie o godz. 6:00.

5. Zapowiedzi przedślubne: Daria Dobrzyńska z domu Kołakowska cywilnie związana oraz Przemysław Dobrzyński cywilnie związany obydwoje zamieszkali Wysokiem Mazowieckiem – Zapowiedź Pierwsza

6. Trwa zbiórka na prace remontowe kościoła. W minionym tygodniu wpłynęło 2 100 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 41 100 zł.

7. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i nowy numer Gościa specjalnego mówiący o świętych matkach.

bottom of page