top of page
< Back

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

4.06.2023

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bóg otwiera przed nami tajemnicę swojego wewnętrznego życia po to byśmy stali się coraz bliżsi Bogu, a także coraz lepiej poznali samych siebie.

2. Przeżywamy także dzisiaj Pierwszą Niedzielę Miesiąca. Dziękujemy Panu Bogu za Dar Eucharystii. Podczas każdej Mszy św. nabożeństwo Adoracyjne, a o 10:30 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

3. Dzisiaj w związku przeżywanym Dniem Dziękczynienia są przeprowadzane zbiórki na Świątynię Opatrzności Bożej. Ponieważ zbiórka ta nie była zapowiadana wcześniej będzie można złożyć swoją ofiarę przez cały tydzień do następnej niedzieli włącznie.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 8:00 i o 10:00 z procesją ulicami naszej miejscowości, Będziemy szli w tym roku ul. Mazurską kierując się w stronę szkoły, następnie Sienkiewicza, Kwiatową i 12 Stycznia wrócimy do kościoła. Ołtarze w tym roku będą przy Nadleśnictwie, przy kapliczce na Placu Wolności, na ul. Sienkiewicza i w tym roku na ul. Kwiatowej. Bardzo proszę Strażaków o zaangażowanie się w organizację przebiegu i zapewnienie bezpieczeństwa naszej procesji. Dzieci Pierwszokomunijne niech będą w albach dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków. Wszystkich o czynne zaangażowanie i udział. Bardzo proszę osoby odpowiedzialne za ołtarze o przekazanie informacji ile brzózek każdy ołtarz będzie potrzebował.

5. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich na sprzątanie przy kościele w najbliższy wtorek na godz. 10:00. Oczywiście ze sprzętem: grabie, miotły, łopaty, kosiarki, stare noże do oczyszczenia opaski z kamienia wokół kościoła z chwastów. Proszę o zaangażowanie jak największej liczby osób.

6. Zapowiedzi Przedślubne: Michał Szok kawaler zamieszkały w Koczku i Malwina Zalewska panna zamieszkała w Kamionku Zapowiedź Druga

7. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, oraz Mały Gość, a także inne materiały religijne do wzięcia ze stolika z tyłu kościoła za ławkami.

bottom of page