top of page
< Back

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12.06.2022

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bóg otwiera przed nami tajemnicę swojego wewnętrznego życia po to byśmy stali się coraz bliżsi Bogu, a także coraz lepiej poznali samych siebie.

2. W tym tygodniu będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o godz. 8:00 i o 10:00 z procesją ulicami naszej miejscowości. Będziemy szli w tym roku ul. Mazurską kierując się w stronę szkoły, następnie Sienkiewicza, Słoneczną i 12 Stycznia wrócimy do kościoła. Z racji na zbiórkę elektrośmieci przy OSP ołtarz w tym roku wypada by był przy szkole. Bardzo proszę Grono Pedagogiczne jak i Radę Rodziców o podjęcie się tego obowiązku. Następny ołtarz przy Nadleśnictwie, na ul. Sienkiewicza i w tym roku na ul. Słonecznej. Bardzo proszę Strażaków o zaangażowanie się w organizację przebieg i bezpieczeństwo naszej procesji. Dzieci Pierwszokomunijne niech będą w albach, dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków. Wszystkich o czynne zaangażowanie i udział. Bardzo proszę osoby odpowiedzialne za ołtarze o przekazanie informacji ile brzózek każdy ołtarz będzie potrzebował.

3. W związku z Procesją Bożego Ciała próba dziewczynek które będą sypały kwiatki w poniedziałek i wtorek o godz. 16:00 przy kościele. Osoby, które mają ochotę przynieś kwiaty do sypania bardzo proszę, żeby je składać w kruchcie kościoła.

4. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Zdunek kawaler zamieszkały na Bystrzy i Iwona Gąska panna zamieszkała w Wilamowie Zapowiedź druga

5. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 600 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 67 560 zł i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Jeżeli ktoś chciałby złożyć na ten cel swoją ofiarę jest możliwość przekazania darowizny i odliczenia jej od podatku. Na stoliku w kruchcie są karteczki z informacją i numerem konta parafii.
W związku z prowadzaną dezynsekcją prawa strona chóru przez cały ten tydzień do przyszłej niedzieli włącznie jest wyłączona z użytkownia.

6. W związku z dotacją na renowację blend zwracałem się z prośbą o pożyczkę. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym, którzy zadeklarowali swoją pomoc i obiecali pożyczyć parafii pieniądze na wykonanie tych prac

7. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł Specjalne Wydanie Gościa w cenie 12 zł, oraz Mały Gość, a także inne materiały religijne do wzięcia ze stolika z tyłu kościoła za ławkami.

8. W tym tygodniu Msze św. będą odbywały się w kościele.

bottom of page