top of page
< Back

Nowy Rok

1.01.2023

Nowy Rok

01 stycznia 2023
1. Świętujemy dzisiaj Pierwszy Dzień Nowego 2023 Roku. Składamy sobie najserdeczniejsze życzenia. Pewnie wielu z nas będzie życzyło sobie, aby ten rozpoczynający się rok był lepszy od poprzedniego, który obfitował w wiele trudnych sytuacji, konfliktów oraz naszych osobistych przeżyć i doświadczeń.

2. Dzisiaj także w Kościele obchodzimy Święto św. Bożej Rodzicielki Maryi, uznając Maryję za Matkę Syna Bożego, który jako Odwieczny Syn Boży przyjmuje ciało z Maryi i Dziewicy i przychodzi do nas jako Bóg i Człowiek w jednej osobie.

3. Dzisiaj także przeżywamy w Kościele Dzień Modlitw w Intencji Pokoju. Msze św. w dniu dzisiejszym.: o godz. 8:00, 10:30 i 17:00.

4. W tym tygodniu będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli. W tym dniu święci się w Kościele kredę i wodę, aby w ten sposób przyjąć Boże błogosławieństwo dla naszych domów i mieszkań. Zapraszam w tym dniu na Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i o 12:00.

5. Ponieważ Uroczystość Trzech Króli przypada w Pierwszy Piątek Miesiąca, w związku z tym przed każdą Mszą św. okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Przypominam o tym dniu szczególnie dzieciom, które przystąpiły do Pierwszej Komunii i Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Również w tym dniu odwiedziny chorych od godz. 14:00.

6. Ponieważ zwykle po trzech Królach rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny kolędowe dlatego już w najbliższą sobotę 7 stycznia odwiedziny mieszkańców Bystrzy od godz. 10:00, a w niedzielę od 14:00 odwiedziny mieszkańców Kierwika, oraz państwa Kurzyńskich i Skwiot.

7. W Pierwszą Sobotę Miesiąca Nabożeństwo Wynagradzające po Mszy św. o godz. 8:00.

8. Za tydzień Nabożeństwa Adoracyjne podczas każdej Mszy św.

9. Jest do nabycia podwójny numer Gościa Niedzielnego (w cenie 15 zł) i Mały Gość (w cenie 7 zł), na stoliku za ławkami.

bottom of page