top of page
< Back

Boże Narodzenie

26.12.2022

Boże Narodzenie

1. Przeżywam dzisiaj Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, a więc Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika.

2. Zakończyliśmy czas adwentu, a więc czas naszego przygotowania do świąt. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy wiernie i wytrwale przychodzili i uczestniczyli we Mszach św. Roratnich, najpierw wieczorem, a w ostatnim tygodniu rano. Bardzo serdecznie dziękuję również Nadleśnictwu za przekazane choinki, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rodzicom młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, oraz osobom, które podjęły się trudu dekorowania i przygotowania kościoła do świąt.

3. Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypomnę, że składając darowizną na rzecz kultu religijnego, można ją sobie odliczyć od podatku. (Informacja na karteczkach na owalnym stoliku w przedsionku kościoła)

4. Jest jeszcze kilka świeczek Caritas. Zachęcam do ich nabywania, by nie pozostały nam na drugi rok.

5. W sobotę (w ostatni dzień roku kalendarzowego) zapraszam na nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku na godz. 17:00, a po nim na Msze św. dziękczynna za dobrze przeżyty kończący się rok 2022.

6. Już za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili Nowy Rok i przeżywali Święto św. Boże Rodzicielki Maryi, a także Dzień Modlitw w Intencji Pokoju. W tym dniu zapraszam na Msze św.: na godz. 8:00, 10:30 i 17:00.

7. Jest do nabycia podwójny numer Gościa Niedzielnego (w cenie 15 zł) i Mały Gość (w cenie 7 zł), na stoliku za ławkami.

bottom of page