< Back

6 Niedziela Wielkanocna

22.05.2022

6 Niedziela Wielkanocna

1. Obchodzimy dzisiaj Szóstą Niedzielę Wielkanocną.

2. Z racji , że w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Pierwszej Komunii Msze św. będą odprawiane w zmienionym porządku.: o godz. 8:00, 10:00 Pierwszokomunijna i o godz. 12:00.

3. (10:00) W związku z przeżywaną dzisiejszą uroczystością Pierwszej Komunii św. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy się przyczynili do uroczystego przeżycia dzisiejszego święta. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Hannie Krystkiewicz, za przygotowanie dzieci do tego wydarzenia, organistce za oprawę muzyczną, rodzicom za przygotowanie i dekorację kościoła oraz uporządkowanie terenu przykościelnego. Dziękuję także wszystkim gościom za ich przybycie i obecność. Od jutra zaczynamy Biały Tydzień, który będzie trwał do przyszłej niedzieli włącznie. Będziemy spotykali się na Mszy św. Każdego dnia o godz. 17:00, a w niedzielę za tydzień o godz. 10:30.

4. Również za tydzień podczas Mszy św. O godz. 10:30 będziemy przeżywali rocznicę Pierwszej Komunii dzieci, które w ubiegłym roku dostąpiły tego zaszczytu. W związku z tym zapraszam ich i także rodziców na spowiedź w najbliższy piątek przed Mszą św. O godz. 17:00 pozostania na Mszy św. I nabożeństwie. Po nabożeństwie będzie krótki instruktarz i próba przed Uroczystością Rocznicową. Jeszcze nie wszystkie dzieci oddały mi karteczki pirwszopiątkowe i pierwszoniedzielne. Bardzo proszę o niezwłoczne ich dostarczenie.

5. W związku z przeżywanym miesiącem majem nabożeństwa majowe po Mszy św. codziennej o godz. 17:00.

6. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 600 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 65 760 zł i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania. Jeżeli ktoś chciałby złożyć na ten cel swoją ofiarę jest możliwość przekazania darowizny i odliczenia jej od podatku. Na stoliku w kruchcie są karteczki z informacją i numerem konta parafii.

7. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość, a także inne materiały religijne do wzięcia dzisiaj wyjątkowo w na stoliku w kruchcie kościoła.