top of page
< Back

3 Niedziela Wielkiego Postu

20.03.2022

3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu.

2. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 2 600 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 58 450 zł i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowania.

3. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego, a także numer specjalny Gościa w całości poświęcony św. Ojcu Pio w cenie 10 zł., również inne materiały religijnego do wzięcia na bocznej ławie przy ołtarzu bocznym. Są foldery duchowej adopcji dziecka poczętego, a także obrazki NSPJ

4. Przez okres Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej są wystawione skarbonki na Kwiaty do Bożego Grobu. Można składać swoje ofiary na ten cel przy wyjściu z kościoła.

5. Również na stoliku z tyłu kościoła są rozłożone listy osób, które zobowiążą się do adoracji Pana Jezusa w Wielki Piątek w Ciemnicy i w Wielką Sobotę w Grobie Pańskim.

6. Caritas Polska jest inicjatorem przygotowania paczek, które zostaną zawiezione na Ukrainę. Na bocznej ławie są listy rzeczy, które w takiej paczce powinny się znaleźć. Już trzy rodziny takie paczki przygotowały. Jeżeli są jeszcze chętni kartony na paczki są do pobrania na plebani.

7. Jest na terenie Spychowa młoda mama z małym dzieckiem, z Ukrainy, która szuka miejsca i rodziny, która by była chętna, aby przyjąć ich pod swój dach. Jeżeli byłby ktoś chętny to bardzo proszę o informację.

8. W minioną środę i czwartek były prowadzone prace porządkowe wokół kościoła. Tym którzy włączyli się w te prace bardzo serdecznie dziękuję.

9. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne. W niedziele na koniec Mszy św. o godz. 10:30 będą śpiewane Gorzkie Żale. Natomiast w Piątek o godz. 16:30 będziemy przeżywać Drogę Krzyżową, na którą w szczególny sposób zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

10. W piątek 25 marca będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszam w ten dzień na Msze św. o godz. 10:30 i o 17:00.

11. Od jutra za tydzień, bo 28, 29 i 30 marca będziemy przeżywać nasze Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo proszę o zarezerwowanie sobie czasu w tych dniach. Jak zwykle proszę o zaangażowanie się parafian w przygotowanie tego wydarzenia; a więc przygotowanie plebanii, posiłków dla kapłanów, a także ich obsługę. Jeżeli są osoby, które chciałyby przygotować jakąś potrawę to proszę o informację.

12. Zapraszam na codzienne Msze św. o godzinie 8:00 i o 17:00.

bottom of page