top of page
< Back

3 Niedziela Adwentu Niedziela Radości

11.12.2022

3 Niedziela Adwentu Niedziela Radości

1. Przeżywamy dzisiaj Trzecią Niedzielę Adwentu, zwaną także Niedzielą Radości (Gaudaete), z racji na charakter dzisiejszych czytań, a także na bliskość Świąt Bożego Narodzenia. Jesteśmy już po półmetku naszych adwentowych przygotowań.

2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy nasze Adwentowe Rekolekcje. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy znaleźli czas i skorzystali z tego szczególnego przygotowania do świąt. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu tych rekolekcji, a więc osobom, które przygotowały potrawy, upiekły ciasta, ofiarowały produkty żywnościowe, złożyły ofiary pieniężne na ten cel, a w szczególności tym osobom, które przygotowały plebanię oraz posługiwały na plebani w czasie posiłków dla rekolekcjonisty i spowiedników.

3. Msze św. roratnie w tym tygodniu będą się odbywały w bardzo różnych godzinach ze względu na odbywające się rekolekcje i spowiedzi w sąsiednich parafiach. I tak:
w poniedziałek o godz. 17:00,
we wtorek o godz. 15:30,
środa i czwartek o godz. 18:30,
w piątek i sobotę o godz. 17:00

4. Dziękuję za złożone ofiary na projekty i remonty. W minionym tygodniu wpłynęło 200 zł na potrzeby kościoła.

5. Opłatki wigilijne zostały już rozprowadzone zasadniczo do większości mieszkańców naszej parafii. Jeżeli jakaś rodzina nie otrzymała opłatka, a chciałaby się w niego zaopatrzyć zapraszam do zakrystii bądź na plebanię.

6. Świeczki Caritas do nabycia z przodu kościoła na ławie przy bocznym ołtarzu. Cena świeczki wynosi w tym roku 10 zł. Jest także jedna duża świeca Caritas w cenie 25 zł. Można ją nabyć w zakrystii.

7. Nieuchronnie zbliżają się święta dlatego bardzo proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz rodziców kandydatów do bierzmowania oraz samych kandydatów w najbliższą niedzielę za tydzień na godz. 16:00 do wspólnego dekorowania kościoła na święta Bożego narodzenia.

8. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość, na stoliku za ławkami.

bottom of page