< Back

3 Niedziela Adwentu Gaudete

12.12.2021

3 Niedziela Adwentu Gaudete

1. Przeżywamy Trzecią Niedzielę Adwentu, zwaną Niedziela Radości z racji treści czytań, a także bliskości Świąt Bożego Narodzenia.

2. Zapraszam na Msze Roratnie od Poniedziałku do Soboty włącznie na godz. 7:45. Oczywiście z lampionami. Są także wystawione świeczki z osłonkami dla tych, którzy będą chcieli z nich skorzystać.

3. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 1 980 zł. i 2000 Euro Do tej pory zebrano na ten cel 29 330 zł. i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji. Jest możliwość przekazania darowizny na Kościół i odliczenia jej od podatku. Karteczki ze szczegółową informacją oraz nr konta znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła.

4. Opłatki wigilijne - ponieważ nie mogłem dotrzeć do wszystkich z przyczyn od siebie niezależnych, dlatego jeszcze raz w poniedziałek odwiedzę mieszkańców Kierwika, Rzecznej, Łąkowej oraz leśniczówki. Osoby, których nie było, a chciałyby zaopatrzyć się w opłatek mogą to uczynić w zakrystii bądź na plebanii. Są jeszcze świeczki Caritas na bocznym ołtarzu.

5. Normalny porządkiem odwiedzin chorych są Pierwsze Piątki Miesiąca. Jednak jeżeli ktoś życzyłby sobie, by kapłan odwiedził go przed świętami bardzo proszę o kontakt z księdzem i umówienie wizyty indywidualnie.

6. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość, na ławie przy pianinie. Również na ławie przy pianinie są wyłożone czasopisma do wzięcia.

7. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu rekolekcji. Za przygotowane potrawy, przygotowanie i obsługę na plebani, organiście za oprawę muzyczną.

8. Bardzo proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych o przygotowanie i udekorowanie kościoła na święta. Proszę o ustalenie daty i godziny tego przygotowania między sobą oraz poinformowanie księdza.