< Back

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

02.01.2022

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

1. Obchodzimy dzisiaj Drugą Niedzielę po Bożym Narodzeniu. Trwamy cięgle w radosnej atmosferze przyjścia Chrystusa Pana do nas na ziemię w ludzkim ciele.

2. Dzisiaj także przeżywamy Pierwszą Niedzielę Miesiąca dziękujemy Panu Bogu za Dar Eucharystii. Podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne. (10:30 Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą za waszą obecność w odświętnych albach na Mszy św.)

3. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 1 650 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 34 300 zł i 2000 Euro. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji. Jest możliwość przekazania darowizny na Kościół i odliczenia jej od podatku. Karteczki ze szczegółową informacją oraz nr konta znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła.

4. W tym tygodnia w czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Święcimy w ten dzień wodę i kredę, które zabieramy do domów, aby przyjąć Boże błogosławieństwo na cały nowy rok. Msze św. w tym dniuj jak w każdą niedzielę. A wiec o 8:00, 10:30 i 12:00. Taca z tego dnia tradycyjnie przeznaczona jest na Misje święte.

5. W tym tygodniu także Pierwszy Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. O godz. 16:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. I o 17:00 Litania do NSPJ i Msza św. Przypominam o tym dniu dzieciom, który przyjęły komunię świętą oraz Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Obecność i przyjęcie w tym dniu sakramentów jest dla nich obowiązkową formą przygotowania.

6. Kolędę - wizytę duszpasterską rozpoczniemy w Sobotę. W tym dniuj od godz. 10:00 będą odwiedzani mieszkańcy Kierwika, również rodziny Skwiot, Kwiatos, Kurzyńska i Bidkan. Natomiast w Niedzielę od godz. 14:00 mieszkańcy Koczka.

7. Jest do nabycia Gość Niedzielny, a także Mały Gość, również inne materiały religijne do wzięcia na ławie przy pianinie. Jeszcze zostały dwa kalendarze także na ławie.

8. Mszy św. od poniedziałku do środy włącznie nie będzie w naszym kościele. Księdza także nie będzie w parafii w nagłych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Intencje Mszalne, oraz porządek Mszy św. w tym tygodniu.