top of page
< Back

1 Niedziela Wielkiego Postu

06.03.2022

1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu.

2. Dzisiaj także Pierwsza Niedziela Miesiąca. Dziękujemy Bogu za Dar Eucharystii. Podczas każdej Mszy św. Nabożeństwo Adoracyjne. O godz. 10:30 Nabożeństwo Adoracyjne połączone z Gorzkimi Żalami. (10:30 Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym za przybycie w swoich odświętnych albach rodzicom tych dzieci za to, że o tym pamiętały)

3. Trwa kampania zbiórki środków na dezynsekcję. W minionym tygodniu wpłynęło 950 zł. Do tej pory zebrano na ten cel 54 700 zł i 2000 Euro. Składam serdeczne podziękowania.

4. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Mały Gość, również inne materiały religijnego wzięcia na ławie przy ołtarzu bocznym. Są foldery duchowej adopcji dziecka poczętego.

5. Zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy przyniosła razem 2221 zł. Serdeczne podziękowania.

6. Jak w tamtym roku przez okres Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej będą wystawione skarbonki na Kwiaty do Bożego Groby.

7. Również na stoliku z tyłu kościoła są rozłożone list osób, które zobowiązują się do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Piątek i w Grobie Pańskim w Wielką Sobotę.

8. Półtora tygodnia temu Parafia złożyła wniosek na sfinansowanie prac budowlanych na tynkowanych blendach elewacji kościoła. Dziękuję bardzo serdecznie Panu Waldemarowi Popielarczykowi za przygotowanie wniosku oraz Panu Wiesławowi Gnatkowskiemu za przygotowanie kosztorysu. Według wszelkich przewidywań Parafia otrzyma tą dotację. W projekcie przewidziany jest także wkład własny. Ponieważ mamy już dosyć kopert w domu, wkładem własny są planowane prace społeczne. Będę także prosił w swoim czasie o pożyczkę na realizowanie tego projektu.

9. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne. W niedziele na koniec Mszy św. o godz. 10:30 będą śpiewane Gorzkie Żale. Natomiast w Piątek w tym tygodniu wyjątkowo o godz. 17:15 Droga Krzyżowa, na którą w szczególny sposób zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

10. Zachęcam na codzienne Msze św. o godzinie 8:00 i o 17:00.

bottom of page